Aktualności

22 marca 2019 11:16 | Aktualności

W POSZUKIWANIU WIOSNY

 

                Po długiej zimie wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Dnia 21 marca 2019 roku przedszkolaki z Przedszkola "Miś" w Pniewach powitały wiosnę. Korzystając z pięknej pogody, wspólnie z wychowawczyniami wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "Pożegnania zimy - powitania wiosny".

                Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Barwny korowód udał się ulicami naszej miejscowości. Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi kwiatami wzbudziły zainteresowanie przechodniów. Jak co roku pniewscy policjanci i strażnicy miejscy przez cały korowód dbali o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków. Podczas spaceru dzieci poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Udało im się zobaczyć pąki na drzewach oraz kwitnące wiosenne kwiaty (krokusy, przebiśniegi, bratki). Szczęśliwe z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola.

                Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: kwiatów, roślin i ptaków.

 

wychowawczyni grupy "Sarenki"

Agnieszka Witczak

Przeczytano: 206 razy. Wydrukuj|Do góry

W POSZUKIWANIU WIOSNY